لباس عروس مناسب برای شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

نحوه انتخاب لباس عروس برای اندام شما

لباس عروس مناسب اندام شما کدام است؟روز عروسی یک اتفاق خاص برای شماست و همیشه آن را به یاد خواهید آورد.  و لباسی را که به تن می کنید را نیز به یاد خواهید آورد. این تصویر در ذهن شما و همسرتان خواهد بود.وقتی شما به همراه همسرتان به باغ تالار جشن یا تالار عروسی جشن خود وارد می شوید بیشتر از همه به چشم می آید.رنگ لباس شما, دسته گل, کفش مناسبی که برای خود انتخاب می کنید همه و همه داری نکته ای است که با دانستن آن روز خاص شما خاص تر می شود. بنابراین ، انتخاب لباس عروسی که کامل کننده شما باشد و زیبایی شما را چندین برابر کند ، مهم است. اگر شما فرم بدن خود را بدانید می توانید لباس مناسب با آن را انتخاب کنید.

در تقسم بندی اشکال چهار نوع فرم برای اندام وجود دارد که هر کدام باید لباس مناسب را انتخاب و بپوشند.

ما در ادامه هریک از این چهار فرم را به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم.

انتخاب لباس برای بدن به فرم شکل گلابی:

اندام به شکل گلابی

شکل بدن خود را بررسی کنید. اگر به شکل گلابی (مثلثی) باشید ، شانه های شما از باسن شما نازک تر خواهد بود. لباس عروسی را باید انتخاب کنید که باعث افزایش خط گردن شما و پنهان کردن باسن باشد.

 • لباس هایی با یقه هایی باز که سر شانه را نشان دهند.لباس هایی با یقه های عمیق بدن هیچ نواری بسیار مناسب برای شکل بدن شما می باشد.یقه این لباس ها تا به شانه باید کشیده شود. این یقه ها به شما کمک می کنند تا جواهرات مورد استفاده شما بیشتر از قبل خود را نشان دهند.

ویژگی هایی یک لباس عروس

 

 • لباسی با کمر فیت شده انتخاب کنید. دور کمر و بدنه های مورب به صورت مورب توجه را به باسن شما جلب می کند. اگر لباس عروسی با کمر چسبان انتخاب کردید ، می توانید یک نوار ساده انتخاب کنید یا  دور کمر را با کمی پولک دوزی و تور رنگ و لعاب دهید.

 

لباس عروس مناسب با اندام شما

 • دامن های برش دار را را انتخاب کنید. دامن های برش دار روش خوبی برای اضافه کردن حجم است که باعث کاهش اندازه باسن شما می شود.

 

لباس عروس برش دار

 • برای این نوع از فرم بدن یقه های پوشیده مناسب نمی باشد.همچنین دامن های پلیسه و دامن های ماهی هم مناسب نیست و باعث می شود باسن فرد بزرگتر دیده شود.

لباس عروس استوانه ای

انتخاب لباس برای بدن با فرم شکل سیب:

بدن به شکل سیب

 • اگر شما از کمر کاملاً پر باشید ، اما بازوها و پاهای شما نازک است. اندامی به شکل سیب دارید.
 • لیاس هایی را انتخاب کنید که یقه هایی به اندازه یک پنجم گردن شما داشته باشند.

 • یقه هایی به شکل V مناسب این نوع از افراد می باشند.چون این یقه ها یک خط عمودی ایجاد می کنند که باعث جلب توجه به وسیع ترین قسمت کمر شما خواهد شد. به دنبال لباس هایی بروید که یقه آن با مروارید یا مواردی از این قبیل تزئین شده باشند.

 • لباسی را انتخاب کنید که در خط کمر برش داشته باشد یا با یک نوار جدا شده باشد.این خط دور کمر باعث می شود خط هایی بر روی دامن ایجاد شود که همه به دور کمر لباس بروند این باعث میشود که بدن شما کشیده تر دیده شود

 • دامن کلوش انتخاب کنید.این نوع دامن ها زیبایی به شما را بیشتر نشان می دهند.
 • این افراد باید از لباس هایی به مدل ترومپت اجتناب کنند.این لباس ها تا باسن تنگ می باشند اما بعد از آن پهن می شوند.علت انتخاب نکردن این لباس این است پهن ترین قسمت بدن شما را پهن تر نشان می دهد.

لباس ترومپتانتخاب لباس برای بدن با فرم ساعت شنی:

شکل بدن خود را بررسی کنید. اگر شکل مستطیلی داشته باشید (باسن و شانه های هم عرض) ، اما یک کمر برجسته دارید ، یک ساعت شنی هستید.

 

لباس عروس ساعت شنی

 • لباس هایی با برش کوچک یقه انتخاب کنید. یقه های کم برش ، گردن شما را در معرض دید قرار می دهند و برای بدن شما که به شکل ساعت شنی می باشد مناسب است.

لباس عروس زیبا

 • لباس هایی با یقه تاپ هالتر,یقه هایی به شکل Vو لباس های یقه دلبری مناسب این افراد هستند.

جدید ترین لباس عروس

 • لباس هایی با کمر منحنی انتهاب کنید.این منحنی ها در کمر لباس باعث برجسته نشان دادن کمر شما می شوند.

 • از پوشیدن لباس هایی برش دار در قسمت دامن اجتناب کنید.این برش ها باسن شما را بد شکل نشان داده می شود.

انتخاب لباس برای بدن هایی به غیر از این سه فرم:

 • به دنبال لباس هایی باشید که متناسب با قد شما باشد. برخی از لباس توری یا سایر انواع ارایش در دامن خود، دارند بنابراین اگر آن را مناسب قد خود انتخاب  نکنید  آنه در جای اشتباه  قرار میگیرند.

 

 • عروس های ریزه اندام ممکن است در لباس هایی به شکل های ترومپت ، لباس چسبان ، لباس ستونی و لباسهایی با رش های باریک بهترین ظاهر را بگیرند.
 • عروسهای درشت اندام ممکن است ترجیح دهند لباس یک طرف برش درا یا چسبان انتخاب کنند. لباس بدون بند نیز مناسب است. همیشه مطمئن شوید که آستین و دامن به اندازه کافی بلند است تا تناسب بدن شما را تکمیل کند.
 • اگر شما اضافه وزن دارید و لاغر نیستید لباس هایی با برش در کمر انتخاب کنید. اینها به لباس اجازه می دهد تا بدن شما را لاغر و کمر شما را تعریف کند ، و به صاف تر کردن منحنی های بدن شما کمک می کند.اگر لباس های شما برش آن زیر سینه قطع شود باعث می شود توجه قسمت فوقانی شما را برجسته می کند و توجه شما را از هر چربی که ممکن است در اطراف شکم داشته باشید دور می کند.از لباس هایی که دامن های پلیسه دارند خود داری کنید چون شما را فربه تر نشان خواد داد.

لباس عروس جدید

 • اگر شما دارای بالاتنه(مخصوصا سینه) بزرگی هستید لباس هایی با یقه گرد را انتخاب کنید. از لباس بدون بند با یا یقه هایی افقی و همچنین پارچه های براق جلوگیری کنید.سعی کنید لباس های با دکلته داخلی انتخاب کنید چون شما را چاق تر نشان می دهد.

منبع:https://m.wikihow.com/Choose-a-Wedding-Dress-for-Your-Body-Type

Recent Posts

Leave a Comment