تالار عروسی عقیق را بیشتر بشناسید

تالار عروسی عقیق

تالار عروسی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟یکی از مهمترین روزهای زندگی هر فردی روز ازدواج اش می باشد ,برای به یادماندتر شدن این روز باید نهایت تلاش و برنامه ریزی را انجام داد.شما به عنوان عروس یا داماد وظایفی دارید یک از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید انتخاب تالار است.ما در این مقاله به شما نکته های لازم در انتخاب تالار باید دقت کنید بیان می کنیم.

۱-مکان تالار

در انتخاب تالار عروسی خود حتما این نکته را در نظر داشته باشید چون اگر مکان تالار جای پرتی باشد یا جای پرترافیکی باشد بیشتر زمان مراسم شما در مسیر اتلاف می شود و میهمان ها هم کلافه می شوند.باید برای میهمانان جای پارکینگ هم در نظر داشته باشید.

اگر میهمانی شما در یک روز بارانی یا برفی است باید این را در نظر داشته باشید که محوطه تالار یا باغ تالار به گونه ای نباشد که گل و لای ایجاد شود.

۲-ظرفیت تالار 

تالار عروسی مناسب با تعداد میهمان های خود انتخاب کنید .اگر تعداد میهمان های شما کم است انتخاب تالار عروسی بزرگ این تصویر را ایجاد می کند که عروسی شما خلوت است یا اگر تعداد میهمان های شما زیاد است و شما تالاری کوچک انتخاب کنید همهمه و ازدحام برای شما و میهمانان اذیت کننده می باشد.

۳-خدمات و پکیج تالار عروسی

حتما قبل از اینکه با تالار مورد نظر خود قرار داد ببندید خدمات و پیکیج هایی که ارائه می دهند را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید پکیجی مناسب و در شان میهمان های خود انتخاب کنید.این پکیج ها می تواند شامل منو های غذا متنوع,مراسم هایی که برگذار می شود,گل آرایی ها ,نورپردازی,موسیقی و …. می باشد.این پکیج ها می توانند ترکیبی هم باشند.

ویژگی های میز پذیرای در تالار عروسی

حال که تاریخ عروسی شما مشخص شد باید  همه قسمت های مراسم خود را جزء به جزء برنامه ریزی و مدیریت کنید.یکی از مهمترین قسمت مراسم عروسی شما قسمت پذیرایی است.هر میهمان که وراد میشود باید مورد پذیرایی قرا بگیرد. مواردی از منوی پذیرایی حتما باید روی میز قرار داده شده باشد.جزئیات این موارد را حتما در قرار داد خود لحاظ کنید.مثلا تنوع میوه ها تنوع شیرینی و آیا در پذیرایی شما نوشیدنی هم قرار دارد یا نه.

اگر شما برای پذیرایی مراسم خود ناهار یا شام را لحاظ کرده اید باید مشخص کنید که چند نوع غذا برای این مراسم میخواهید سِرو کنید.در منوی پذیرایی شما چه اقلامی وجود دارد.بیشتر تالار های پذیرایی در منو خدمات خود پکیج ارائه می دهند و شما میتوانید این پکیج ها را بر اساس بودجه و سلیقه خود انتخاب کنید.

مراسم ورود عروس داماد در تالار

بعضی از تالار های عروسی برای ورود عروس و داماد مراسم خاصی در نظر میگیرند این مراسم ها در پکیج های متنوعی ارائه می شود.اگر برای شما مهم است که برای

ورود در تالار مراسم خاص داشته باشید حتما از پکیج های تالار خود اطلاعات لازم را بگیرید.ما در آینده یک مقاله برای ایده هایی برای این مراسم برای شما قرار می دهیم.

در مقاله ای به همین نام برای شما توضیح دادیم چه عواملی بر قیمت تالار عروسی تاثیر می گذارد.

نکته های مهم که باید برای داشتن یک مراسم عروسی زیبا و به یاد ماندنی مورد توجه قرار دهید.

  • آتلیه عروسی:

از مراسم عروسی شما تنها چیزی که به یادگار می ماند عکس و فیلم است پس در انتخاب آتلیه عکاسی مناسب دقت به خرج دهید.نمونه کارها را ببینید.بعضی از آتلیه های عکاسی پکیج های متنوعی برای عروسی ارائه می دهند حتما از چندین آتلیه عکاسی دیدن و از  نمونه کارهای آن ها دیدن کنید

  • کارت عروسی:

کارت عروسی این روزها از نظر ظاهری تنوع بیشتری پیدا کرده است.در گذشته شما باید حضوری به فروشگاه های ارائه دهنده می رفتید تا بتوانید نمونه کارهای آن ها را ببینید اما این روزها با لطف اینترنت شما می توانید به صورت آنلاین آن ها را سفارش دهید.

  • دسته گل عروسی:

 

انواع دسته گل عروس

دسته گل عروسی یکی از مواردی است که برای عروس خانم مهم است. انتخاب گلهای مناسب و دسته گل مناسب در ایجاد ظاهر مناسب برای خاص ترین روز زندگی شما بسیار مهم است.سال ها قبل این دسته گل ها بیشتر به شکل مصنوعی وجود داشت و دارای تنوع بسیار پایینی بود اما امروزه دسته گل عروس بیشتر به شکل طبیعی تهیه می شود و تنوع بیشتری هم دارد.ما در این مقاله مواردی که با رعایت آن می توان یک یک دسته گل عروسی مناسب را انتخاب کرد برای شما نام می بریم تا بتوانید دسته گل مناسب با آن را انتخاب کنید.

هماهنگی با رنگ لباس:

اگر چه به دسته گل عروسی شناخته می شوداما برای مراسم عقد هم دسته گل تهیه می شود.اگر دسته گل عقد می خواهید تهیه کنید آن را متناسب با رنگ لباس خود انتخاب کنید مثلا اگر رنگ لباس شما قرمز است نباید گل آبی بگیرید.بیشترین رنگ گل که انتخاب می شود رزهای سفید می باشد چون با هر رنگی سنخیت دارد.

هماهنگی با مدل لباس عروس:

برای مطابقت دسته گل عروسی با لباس خود، قوانین زیر (و بسیار ساده) را دنبال کنید:

  1. لباس ساده، دسته گل شیک و کار شده؛
  2. لباس عروس با مدل شلوغ و کار شده،دست گل ساده.

اگر لباس شما دنبال دار است دسته گل مناسب برای لباس شما از نوع آبشاری می باشد اما اگر این دنباله وجود ندارد و از نوع پرنسسی بود دسته گل های هایی به شکل گرد برای شما مناسب تر می باشد.

در نظر داشتن اندازه دسته گل:

دسته گلی بگیرید که نه خیلی بزرگ باشد نه خیلی کوچک.عروس خانم هایی که قد آنها کوتاه و متوسط است سعی کنند از دسته گل های ظریف تر باید استفاده کنند اما برعکس عروس خانم های با قد بلند سعی کند دسته گلی بزرگتر بگیرند.یکی از موارد دیگر این است که دسته گل شما در بیشتر اوقات در دست شماست پی سعی کنید آن را با تعداد گل های زیاد سنگین نکنید تا آن را راحتر در دست خود نگه دارید از آن طرف خیلی هم دسته گل با تعدا گل های کم خالی نگذارید.

ویژگی های یک دسته گل:

۱-سریع پژمرده نشود

۲-سبک و قابل حمل باشد

انواع دسته گل

دسته گل های مختلفی برای روز عروسی وجود دارد که شاید شما آن ها را دیده باشید ولی نام آن ها را نمی دانید ما در ادامه انواع آن را برای شما بیان می کنیم.

این دسته گل سنتی ترین نوع دسته گل می باشد با هر لباسی می توان آن را استفاده کرد البته بیشتر برای لباس های عروس پرنسسی پیشنهاد می شود. این  دسته گل می تواند شامل یک یا چند گونه گل و در یک یا چند رنگ باشد. همچنین با لباس عروسی ساده یا کوتاه به کار می رود.

یک دسته گل بسیار زیبا می باشد. معمولا ابعاد این دسته گل بسیار بزرگ هستند؛ به همین دلیل ما این شکل از دسته گل را برای عروس های قد بلند پیشنهاد می دهیم که لباس دنباله دار انتخاب می کنند.

دسته گل آبشاری

 

این یک دسته گل کوچکتر  از دسته گل های عروسی معمولی می باشد.این دسته گل ها برای مراسم های عروسی که میهمان های آن ها کم و  دوستانه می باشد مناسب است .

دسته گل کوچک

این دست گل ها از گل هایی با ساقه بلند ساخته می شود.بیشتر گل هایی که برای این دسته گل درنظر گرفته می شود گل های لاله,رز و تاپلیس(tulips) دیزاین می شود.

دسته گل مجلل

تالار عروسی شیک و ارزان چه ویژگی هایی دارد؟

شیک بودن از نظر افراد معیار های متفاوتی دارد بعضی از افراد فکر می کنند که تالار عروسی هرچه گرانتر باشد لزوما شیک تر است, افرادی هم فکر می کنند تالار عروسی شیک است که دارای بیشترین امکانات باشد.

در ادامه به طور مفصل برای شما توضیح می دهیم که برای انتخاب یک تالار عروسی شیک و ارزان چه ویژگی هایی را باید در نظر داشته باشید؟

ویژگی های یک تالار عروسی شیک

۱-پشتیبانی و خدمات رسانی به انواع ظرفیت میهمان ها:

تالار عروسی که بتواند هم ظرفیت کم میهمان و هم ظرفیت زیاد میهمان را پشتیبانی و خدمات رسانی کند.این تالار ها به شما این اطمینان را می دهند که تعداد میهمان ها در خدمات رسانی و پذیرایی برای آن ها فرقی نمی کند و آن ها بهترین خدمات را ارئه می دهند.

۲-خدمات پذیرایی:

یکی از گزینه هایی که می توانید یک تالار شیک را از بین تالارهای پیشنهادی انتخاب کنید خدمات پذیرایی آن می باشد.خدمات پذیرای تالار هم تعداد غذایی که شما به عنوان میزبان میخواهید را میتواند پشتیبانی کنند هم کیفیت غذای بالایی دارند.این تالار ها برای اینکه خیال شما از بابت کیفیت غذا راحت باشد برای شما امکان تست غذا را فراهم می کنند.

۳-امکانات داخل سالن :

بعضی از تالار های عروسی سالن های مجزای برای هر قسمت از مراسم شما دارند.مثلا سالن برای مراسم عقد و طلا زنی , سالن برای حنابندان ,… این ویژگی ها را از سالن و تالار عروسی که میخواهید بپرسید.

۴-چیدمان زیبا داخل سالن:

تالار عروسی هایی که شیک هستند به دیزاین و زیبایی سالن عروسی خیلی می پردازند.تمیزی سالن و نظافت یک سالن یکی از ویژگی های مهم این تالار ها می باشد.تالار های عروسی شیک کاور صندلی ها و رو میزهایی زیبا و چشم نوازی دارند و گل آرایی های خاص برای داخل سالن در نظر میگیرند.

۵-مراسم ورود عروس و داماد:

بعضی از سالن ها و تالار های عروسی ایده های خاصی برای ورود عروس و داماد دارند مثلا آتش بازی,ورود عروس و داماد با ماشین به درون سالن,راهرو های خاص ورود عروس و داماد

تشریفات عروسی:

تشریفات عروسی برای شما همه مراسم هایی که باید در جشن شما برگزار شود طراحی و مدیریت می کنند.یکی از ویژگی های خوبی که تشریفات عروسی دارد این است که شما بدون داشتن هیچ استرسی بهترین لذت را از جشن خود می برید و مراسم ها با مدیریت تالار تشریفات برگزار می شود البته باید در انتخاب تشریفات عروسی خوب و مناسب دقت کنید.

Recent Posts

Leave a Comment